لورتا نوروفیدبک چیست؟ + روش درمانی لورتا نوروفیدبک

لورتا نوروفیدبک، نوع پیشرفته‌تری از درمان نوروفیدبک است که نقاط عمیق‌تری از مغز فرد را مورد بررسی قرار می‌دهد. همانطور که در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های چشم‌گیری در انواع علوم و تکنولوژی رخ داده است، نوروتراپی نیز از این پیشرفت‌ها باز نمانده است و هر ساله در حال پیشرفت و بهبود ابزارها و روش‌های درمان است.

لورتا نوروفیدبک، روشی است که در آن شدت امواج مغزی و همچنین ارتباط قسمت‌های مختلف آن با یکدیگر به دقت بسیار بالای اندازه‌گیری می‌شود و توسط یک اپلیکیشن حرفه‌ای مورد بررسی قرار می‌گیرد. سپس با توجه به بررسی‌های انجام شده، فیدبک مخصوص و اختصاصی مختص به هر بیمار، به صورت یک بازی ویدیویی، فیلم یا صوت در اختیار فرد قرار می‌گیرد تا بتواند امواج مغزی خود را به حالت نرمال دربیاورد.

امروزه بسیاری از کلینک‌های فوق تخصصی نوروتراپی، علاوه بر درمان نوروفیدبک، درمان لورتا نوروفیدبک را نیز در اختیار افراد قرار می‌دهند و در صورت نیاز و با توجه به نظر نوروتراپیست، ممکن است که فرد نیاز داشته باشد به جای نوروفیدبک، از روش لورتا نوروفیدبک برای درمان اختلالات روان کمک بگیرد.

درمان لورتا نوروفیدبک، بسیار تخصصی‌تر و دقیق‌تر از درمان نوروفیدبک است؛ از این نظر، بسیار مهم است که این درمان را حتما زیر نظر متخصص نوروتراپیست، که پیش از این نیز سابقه و تجربه انجام درمان لورتا نوروفیدبک را داشته است، انجام دهید. همچنین با توجه به پیچیدگی این روش درمانی‌ و هزینه‌های بالاتر آن نسبت به روش نوروفیدبک، درمان لورتا نوروفیدبک برای همه بیماران و افراد توصیه نمی‌شود.

در اغلب موارد، درمان نوروفیدبک برای درمان و کنترل بسیاری از اختلالات روان کافیست و می‌تواند نتیجه‌بخش باشد؛ با این حال، در برخی از شرایط که اختلال به صورت شدید‌تری در فرد بروز پیدا می‌کند و نیاز به درمان سریع است، نوروتراپیست تشخیص می‌دهد که از لورتا نوروفیدبک استفاده کند.

لورتا نوروفیدبک مزایای بسیار زیادی نسبت به روش درمان نوروفیدبک دارد. در این نوشته از کلینیک نوروتراپی دارینه، بهترین کلینیک نوروتراپی تهران، درباره روش لورتا نوروفیدبک و تفاوت آن با روش نوروفیدبک صحبت می‌کنیم و مزایای این روش را بررسی می‌کنیم و در نهایت، عملکرد آن را مقایسه می‌کنیم. اگر شما هم قصد انجام درمان لورتا نوروفیدبک را دارید و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره این روش درمانی هستید، توصیه می‌کنیم که در ادامه این نوشته با ما همراه باشید تا بیشتر با روش درمان لورتا نوروفیدبک و نحوه عملکرد آن آشنا شوید.

کلینیک نوروتراپی دارینه، بهترین مرکز نوروتراپی تهران، امکان اجرای روش درمانی لورتا نوروفیدبک را برای درمان انواع شدید اختلالات روان را دارد. لورتا نوروفیدبک یک روش درمان نوروتراپی کاملا تخصصی و پیچیده‌ است؛ از این رو بسیار مهم است که این روش حتما زیر نظر یک نوروتراپیست متخصص انجام شود. در کلینیک نوروتراپی دارینه، درمان لورتا نوروفیدبک زیر نظر متخصص نوروتراپی، خانم دکتر یزدانبخش، صورت می‌گیرد. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نوروفیدبک و لورتا نوروفیدبک در کلینیک نوروتراپی دارینه و رزرو وقت، از طریق لینک زیر اقدام کنید.

لورتا نوروفیدبک چیست؟

درمان لورتا نوروفیدبک نوع پیشرفته‌تر و دقیق‌تر درمان نوروفیدبک است که با تجهیزات و نرم‌افزاهای خاص لورتا نوروفیدبک انجام می‌شود و در حال حاضر، بهترین نوع درمان نوروفیدبک به شمار می‌رود که می‌تواند به درمان بسیاری از اختلالات روان و بیماری‌های عصبی شدید کمک کند.

اصلی‌ترین تفاوت لورتا نوروفیدبک با درمان نوروفیدبک در نوع دستگاه و برنامه‌ای که برای تجزیه و تحلیل اطلاعات استفاده می‌شود، است. برای درمان لورتا نوروفیدبک، از یک کلاه مخصوص که ۱۹ الکترود در قسمت‌های مختلف آن قرار دارد. این کار، امکان بررسی دقیق‌تر و عمیق‌تر امواج مغزی را به ما می‌دهد و به کمک الکترودها و نرم‌افزار مخصوص لورتا نوروفیدبک، می‌توانیم یک نقشه مغزی سه بعدی و دقیق‌تر از امواج مغزی داشته باشیم و با کمک تحلیل‌هایی که الگوریتم نرم‌افزار برای ما انجام می‌دهد، بررسی‌های دقیق‌تری روی امواج مغزی و رابطه آن‌ها با یکدیگر انجام دهیم.

نوروفیدبک یکی از اصلی‌ترین روش‌های درمان نوروتراپی است که این روزها به درمان و کنترل بسیاری از اختلالات روان مثل بیش فعالی، اضطراب، شب ادراری، افسردگی، اختلال یادگیری، نقص توجه و … کمک می‌کند.

چه زمانی از لورتا نوروفیدبک استفاده می‌شود؟

یکی از سوالات متداول درباره روش درمان لورتا نوروفیدبک این است که چه زمانی به جای استفاده از روش درمان نوروفیدبک، به سراغ درمان لورتا نوروفیدبک می‌رویم. هنگامی که نوروتراپیست برای شروع درمان از بیمار نقشه مغزی می‌گیرد، شدت هر موج و نحوه ارتباط بین نقاط مغزی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

اگر مشکل و اختلال صرفا در شدت امواج در یک نقطه یا چند نقطه از مغز باشد، درمان نوروفیدبک گزینه مناسبی برای روند درمان خواهد بود؛ اما اگر مشکل در روابط بین نقاط مغزی یا شدت امواج به صورت چندگانه باشد یا علائم بالینی چندگانه مشاهده شود، یعنی فرد همزمان چند اختلال را با هم داشته باشد، درمان لورتا نوروفیدبک گزینه بهتری خواهد بود.

از روش درمانی لورتا نوروفیدبک برای درمان چه اختلالاتی استفاده می‌شود؟

  • درمان اضطراب و پنیک و فوبیاها
  • درمان وسواس و تیک عصبی
  • درمان میگرن و سردردهای تنشی

اختلال تیک عصبی، یکی از شایع‌ترین اختلالات روانی است که اغلب در دوران کودکی شروع می‌شود. تیک‌های عصبی، حرکات غیر‌طبیعی، سریع و ناگهانی هستند که فرد بر آنها کنترل ندارد و به صورت غیر‌ارادی انجام می‌شوند. 

مزایای لورتا نوروفیدبک نسبت به نوروفیدبک

روش درمان لورتا نوروفیدبک نسبت به درمان نوروفیدبک، مزایای بسیار زیادی دارد و این روش را به روشی پیشرفته و تاثیرگذارتر تبدیل کرده است. از جمله مزایای لورتا نوروفیدبک نسبت به روش نوروفیدبک عبارتند از:

  • سرعت درمان بسیار بالاتر
  • استفاده همزمان از 19 کانال و یا نقطه بر روی سر
  • استفاده و تعریف همزمان تا 900 شرط برای تغییر عملکرد مغزی
  • قابلیت  دریافت سیگنال های نورون های لایه های عمیق مغزی
  • امکان اصلاح چند باند فرکانسی به طور همزمان
  • امکان اصلاح روابط مغزی
  • کمترین خطا در پروتکل درمانی

درمان لورتا نوروفیدبک چند جلسه طول می‌کشد؟

یکی از سوالات متداولی که اغلب افراد پیش از شروع جلسات لورتا نوروفیدبک دارند، این است که دوره درمان لورتا نوروفیدبک، چند جلسه به طول می‌انجامد. باید گفت که نمی‌توان عدد مشخصی را برای طول درمان لورتا نوروفیدبک تعیین کرد.

تعداد جلسات لورتا نوروفیبدک به عواملی مثل نوع، شدت بیماری و همچنین میزان پاسخ بیمار به درمان بستگی دارد؛ اما به طور کلی می‌توان گفت که تعداد جلسات لورتا نوروفیبدک کمتر از نوروفیدبک است و این روش خیلی سریع‌تر پاسخ می‌دهد. تعداد جلسات لورتا نوروفیدبک، معمولا بین ۲۰ تا ۳۵ جلسه است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *